سوالات متداول

آیا شما سوالی دارید
_

سوالات متداول

_

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر نمیتوانید پاسخ خود را پیدا کنید، لطفا سوال خود را بپرسید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

بهترين راه براي اسپري يک عطر چيست ؟

آن را به فاصله 20 سانتيمتر از پوست خود اسپري کنيد . حتي اسپري کردن روي يک منطقه بزرگ از پوست کمک مي کند تا رايحه ي عطر شما بماند تا يک منطقه ي کوچک از پوستتان .

به غير از پوست ديگر کجا مي توان عطر را اسپري کرد ؟

مي توانيد قبل از اين که موهاي خود را خشک کنيد عطر را خيلي نرم روي موهايتان اسپري کنيد و يا شانه يا برس موي خود را عطرآگين کنيد .

مقداري عطر روي دستمالتان يا روي چوب لباسي خالي اسپري کنيد .

چند قطره از عطرتان را داخل مخزن آب اتو بخار بريزيد تا لباستان معطر گردد ، يا لباس زيرتان را در آب معطر بشوييد .

بهترین نقطه ها پشت گوش و پشت زانو و روی نبض مچ دست است.

چگونه مي توانم حس بوياييم را تقويت کنم ؟

با تمرين هاي بويايي مختلف در طي روز ، و تغيير بوي عطر خود ، و بوهاي مختلف تابستاني و زمستاني ، و شب و روز مي توانيد حس بويايي خود را تقويت کنيد . رايحه ها مثل رنگ ها مي مانند و شما مي توانيد هر نوع رايحه را در ذهن خود تصور و حس کنيد .

از نظر علمي آيا تاثيرات عطر روي روان و احساسات ما ثابت شده است ؟

دانشمندان کاملاً نظريه تاثيرات عطر بر روح و روان فرد را تائيد مي کنند و بر اين باور هستند که از نظر روانشناسي بوي عطر و رايحه ها مي توانند روي امواج مغزي و ضربان قلب تاثير بگذارند و رايحه هايي مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام کند و ترنج و بهار نارنج تحريک پذير مي باشد . تحقيقات نشان مي دهد که 14% سکته هاي مغزي در اثر بوي کباب و سدر در هوا مي باشد .

چرا من نمي توانم پس از يک مدت استفاده از يک عطر بوي آن را استشمام کنم ؟

با توجه به تعدادي از حواس ، پس از تحريک بوي ثابت ، در عرض چند دقيقه حس بويايي کلاسيک از بين مي رود . به همين دليل است که شما نمي توانيد بوي خود را متوجه شويد . ممکن است شما به بوي خود عادت کرده ايد و فکر کنيد که بو از بين رفته ، در صورتي که اطرافيان شما کاملاً بوي شما را متوجه مي شوند . در اصطلاح رايحه بعد از گذشت زمان شما را اشباع مي کند

سایر سوالات

از چه سني حس بويايي ما شروع به کار مي کند ؟

از بدو تولد . 20 روز پس از تولد کودک بوي مادر خود را شناخته و نسبت به آن واکنش نشان مي دهد .

آيا زماني که کهن سال مي شوم حس بوياييم را از دست مي دهم ؟

بله بسياري از زنان و مردان بالاي سن 50 به طور تدريجي توانايي بويايي خود را از دست مي دهند . براي همين است مسن تر ها به بوهاي تند تمايل بيشتري دارند و بيش از اندازه ادکلن مي زنند . حتي تحقيقات نشان مي دهد که زنان ديرتر از مردان حس بويايي خود را از دست مي دهند .

آیا میتوان همزمان دو ادکلن استفاده کرد؟

ترجيحاً خير، به اين دليل که هر عطري کامل و متعادل ساخته شده است؛ اگر عطري را روي عطر ديگر استفاده کنيد ممکن است رايحه ي جديدي بسازد که چندان خوشایند نباشد. همچنین ممکن است هیچ کدام از عطرها نتوانند به میزانی که باید عملکرد مطلوب خود را ارائه دهند. هر عطری به تنهایی به مثابه یک اثر هنری است که خالق آن فردی متخصص است.

در فروشگاه چه تعداد عطر را می‌توان تست کرد؟

در هنگام تست عطر معمولا بعد از دو یا سه عطر، دیگر مشام شما توانایی تشخیص عطر را ندارد. معمولا پیشنهاد می‌شود بیش از سه عطر را تست نکنید زیرا اشتباه خواهید کرد. مگر اینکه فروشنده قهوه داشته باشد تا حس بویایی شما بازگردد.

چگونه نوع پوست بر روی رایحه تاثیر می گذارد؟

چربي روي پوست ما تاثير بسياري در ماندگاري عطر بر بدن ما دارد. از آنجا که نوع پوست هر فردی با شخص دیگر متفاوت است، عملکرد عطری واحد ممکن است تا حدودی بر روی پوست های متنوع، متفاوت باشد. سعی کنید پوست خود را مرطوب نگه دارید تا عطر بر روی آن مدت زمان بیشتری از خود ماندگاری نشان دهد.

از ما بپرسید